Advies, installatie én onderhoud

Voor bedrijven én particulieren

Beleidsverklaring INCO

Beleidsverklaring kwaliteit, veiligheid, gezondheid, milieu en duurzaamheid  

INCO Installatiebedrijf BV werd in 1984 opgericht door Onno Ooijevaar en groeide samen met compagnon Albert Bloothoofd uit tot een toonaangevende installateur in Alkmaar en omgeving. Met de oprichting van INCO Klimaat BV in 2009 breidde het bedrijf uit richting klimaatbeheersing. Later volgden INCO Elektro (2015) en de afdeling Technisch Beheer en Onderhoud (2018), waardoor INCO zich ontwikkelde tot totaalinstallateur voor loodgieterswerk, klimaat en elektra.

Vandaag opereert het bedrijf vanuit de INCO Groep BV, onder leiding van technisch directeur Martin Bloothoofd, commercieel directeur Marco Stekelbos en algemeen directeur Maarten Jansen. Sinds de overname van Loodgietersbedrijf TBS in 2022 bedient INCO naast grote projecten ook de particuliere markt. Met oog voor innovatie en duurzaamheid blijft INCO investeren in complete installatiediensten en toekomstbestendig advies (Advilateur). In januari 2025 is ook De Graaf Elektrotechniek onderdeel van de INCO Groep waarmee de positie in de particuliere en kleinschalige markt is uitgebreid. 

De komende periode verwachten we een operationeel directeur aan het directieteam te kunnen toevoegen, waarna de eigenaren (Martin Bloothoofd en Richard Koelman) zich uit de operatie terug zullen trekken en meer aan de Groep zullen gaan werken.

In de veranderende wereld ziet INCO Groep B.V. een kans om zich sterk te onderscheiden. Gebaseerd op het integraal aanbieden van de installatie- en advieswerkzaamheden en dit goed, betrouwbaar, slim en efficiënt te combineren en uit te voeren. Dit doen wij door samen te werken, kritisch te zijn op de keten, betrouwbaar te zijn, verantwoordelijkheid te nemen en natuurlijk de opdracht volgens afspraak uit te voeren.

Dit wil INCO Groep B.V. doen door een centrale positie in te nemen binnen het technische domein. Geen harde scheiding binnen de technische specialisaties, maar een integrale aanpak die garant staat voor technische oplossingen die aansluiten bij de wensen van de klant. INCO wil een vooruitstrevende totaalinstallateur zijn.

Om de processen en de kwaliteit van de output van de organisatie te optimaliseren, moet de bedrijfsvoering van INCO Groep B.V. goed worden geborgd en worden geoptimaliseerd. Om dat te bewerkstelligen heeft INCO Groep B.V. een managementsysteem opgezet en geïmplementeerd conform de eisen van de onderstaande normen:

  • NEN-EN-ISO 9001:2015 Kwaliteitsmanagementsysteem
  • NEN-EN-ISO 14001:2015 Milieumanagementsysteem
  • VCA** 2017 versie 6.0 VGM Checklist Aannemers
  • BRL100 F-gassen voor ondernemingen
  • STEK Module A: Technische eisen f-gassen
  • BRL 6000-21/00:2019 Ontwerpen en installeren van energiecentrales van bodemenergiesystemen
  • BRL 6000-25:2022 Werkzaamheden aan gebouw gebonden gasverbrandingstoestellen en bijbehorende voorzieningen voor de toevoer van verbrandingslucht en de afvoer van rookgas

Het voldoen aan de verwachting van de klant en/ of relevante belanghebbenden en het continu verbeteren van de interne organisatie staat daarin centraal. Dit doen we door altijd rekening te houden met onze vijf kernwaarden:

  1. Integriteit
  2. Gestructureerd
  3. Kennisrijk
  4. Ondernemend
  5. Intrigerend

INCO staat voor integriteit in ons werk. Met een gestructureerde aanpak zorgen we ervoor dat projecten zorgvuldig worden voorbereid en uitgevoerd. We volgen de ontwikkelingen in onze sector en investeren in kennis en vakmanschap, zodat we duurzame en passende oplossingen kunnen bieden. Daarbij zoeken we steeds naar praktische verbeteringen en gaan we verantwoord om met nieuwe uitdagingen. Onze passie voor techniek is de basis van ons werk en motiveert ons om klanten professioneel en betrokken te ondersteunen.

Dit doen wij door waarde te hechten aan kwaliteit, veiligheid, gezondheid, milieu en duurzaamheid binnen onze processen.

Het afgelopen jaar hebben we kritisch naar onze interne organisatie gekeken en de aangescherpte koers voor de Inco Groep geformuleerd en gepresenteerd.   We gaan de komende periode vol inzetten op:

  • Vereenvoudigen van de organisatiestructuur naar een proces gedreven afdelingsstructuur
  • Verduidelijking van de rollen en verantwoordelijkheden
  • Tijd en ruimte geven aan kleinere groep om te werken aan proces en systeem ontwikkelingen
  • Inzetten op digitalisering in de bouw, zodat het vinden van de juiste informatie maar ook het melden en registreren van inefficiency’s of KAM gerelateerde punten en het aandragen van ideeën makkelijker en leuker wordt gemaakt.
  • Opzetten van een nieuwe meer hands-off rapportage structuur
  • Hernieuwd aandacht voor de (door)ontwikkeling van ons management INCOllega’s en de SAMENwerking
  • Continue aandacht voor de verander en verbeter agenda zoals gepresenteerd

Een combinatie van risico inventarisaties, interne projectevaluaties, compliance op wet- en regelgeving, klanttevredenheidsanalyses, milieuaspectanalyses en interne audits draagt daarnaast bij aan het identificeren van mogelijke verbeteringen binnen de processen van onze organisatie. Door het analyseren van data en informatie en het implementeren van verbeteringen op basis van deze informatie ontstaat een lerende organisatie waar continue verbetering centraal staat.

Eén van de doelstellingen van INCO Groep B.V. is het waarborgen van de veiligheid en gezondheid van onze werknemers en derden, alsmede het milieu. Ons beleid is er dan ook op gericht persoonlijk letsel, materiële en milieuschade zoveel mogelijk te voorkomen. Dit gebeurt aan de hand van een inventarisatie en evaluatie van de in INCO Groep B.V. voorkomende risico’s. Daarnaast streven we naar een volwaardig milieumanagementsysteem, waarbinnen wij rekening houden met milieuwetgeving en onze impact op het milieu in brengen en in stappen verminderen.

Indien veranderende wetten en normen, veranderingen op het gebied van techniek, veiligheid, gezondheid of milieu daartoe aanleiding geven, zullen wij ons beleid daarop aanpassen. Aanpassing zal tevens plaats vinden indien interne ontwikkelingen daartoe aanleiding geven.

Mede door middel van deze verklaring wordt het personeel op de hoogte gebracht van de intenties, die de directie ten aanzien van kwaliteit, veiligheid, gezondheid, milieu en duurzaamheid heeft. Instructie, overleg en toezicht op genoemde gebieden worden als prioriteiten in onze bedrijfsvoering gezien.

Door terugkoppeling van de opgedane ervaringen streven wij naar voortdurende verbetering van ons VGM beleid. De volledige beleidsverklaring is terug te vinden op onze website https://www.incobv.nl/certificaten.

De scope van het managementsysteem van INCO Groep B.V. is voor 2025 en 2026 de verschillende entiteiten bepaald als:

  • INCO Installatiebedrijf BV: Het adviseren, ontwerpen, installeren en bedrijfsvoering opleveren van gebouw gebonden werktuigbouwkundige installatie.
  • INCO Elektro BV: Het installeren en bedrijfsvaardig opleveren van gebouw gebonden Elektrotechnische installaties.
  • ADVILATEUR: Het adviseren, begeleiden en bieden van ondersteuning op gebied van installatietechniek en duurzame energie- en klimaatbeheersing in gebouwen.

Het kwaliteitsbeleid met betrekking tot BRL 100 F-gassen is geldig voor de volgende werkzaamheden:

  • INCO Installatiebedrijf BV: Installatie, onderhoud of service, reparatie en buitendienststelling van stationaire koelapparatuur, stationaire klimaatregelingsapparatuur of stationaire warmtepompen.
  • INCO Installatiebedrijf BV: Het verrichten van handelingen met F-gassen aan koelinstallaties, klimaatinstallaties en warmtepompinstallaties conform STEK Module A: technische eisen F-gassen.

Het kwaliteitsbeleid met betrekking tot BRL6000-21 is geldig voor de volgende werkzaamheden:

  • INCO Installatiebedrijf BV: Het ontwerpen en installeren van energiecentrales van bodemenergiesystemen en beheren van bodemenergiesystemen.

Het kwaliteitsbeleid met betrekking tot BRL6000-25 is geldig voor de volgende werkzaamheden:

  • INCO Installatiebedrijf BV: Het installeren, repareren en onderhouden van gasverbrandingstoestellen en individuele verbrandingsluchttoevoervoorzieningen en -rookgasafvoervoorzieningen en het inbedrijfstellen en vrijgeven voor gebruik van gasverbrandingstoestellen na werkzaamheden.

Het managementsysteem is erop gericht de organisatie te ondersteunen en eraan bij te dragen dat:

  • De kwaliteit van zowel het product alsook de service gewaarborgd wordt.
  • De klanttevredenheid betrouwbaar gemeten wordt en dat erop gestuurd kan worden.
  • De duurzaamheid van het totale product- en diensten assortiment geïnventariseerd en geoptimaliseerd gaat worden.

Dit doet INCO Groep B.V. onder meer door:

  • Zorg te dragen voor adequate training van onze medewerkers.
  • Tijd en aandacht te geven aan de feedback van de klanten.
  • Binnen oa ADVILATEUR onderzoek te doen naar productverbeteringen en duurzaamheid.

INCO is van mening dat zij door middel van de bovenstaande certificeringen het bedrijf toekomstbestendig maakt en structureel een positieve bijdrage leveren aan de wens van haar klanten.

Met deze verklaring onderschrijft de directie haar verantwoordelijkheid en betrokkenheid bij het beleid, en verbindt zij zich ertoe de gestelde doelen actief te ondersteunen en continu te streven naar verbetering op het gebied van kwaliteit, veiligheid, gezondheid, milieu en duurzaamheid.

 

Opgesteld op 30-9-2025 te Alkmaar

Directeur M. Jansen